SLAPY u Tábora

 

V knihovně je čtenářům ve volném výběru k dispozici 1500 knih a 3 tituly časopisů. Knihovní fond je průběžně doplňován nákupem nových knih (dle možností obecního rozpočtu) a 2x ročně nám obsáhlý soubor nových knih půjčuje Městská knihovna v Táboře.

Knihovna má v současné době 55 čtenářů.V loňském roce přečetli 1291 knih a časopisů. Velký zájem je i o internet.

V roce 2008 získala knihovna dotaci Ministerstva kultury ve výši 21 000,-Kč na zavedení automatizovaného výpůjčního systému REKS.   On-line katalog slapské knihovny najdete na adrese http://www.vkta.cz/clavius/slapy/

Jak hledat v on-line katalogu? Pokud hledáte konkrétní knihu a znáte jméno autora nebo název, je to jasné.  Když ale sháníte nějakou knihu třeba o Egyptě nebo něj. detektivku nebo cestopis ..., rozklikněte "Téma" - zobrazí se vám abeceda, kliknete na písmeno, kterým začíná téma, které hledáte, kliknete na vybrané téma ....a je to - zobrazí se vám všechny knihy na toto téma, které knihovna vlastní i které má dočasně zapůjčeny z táborské knihovny. Když pak kliknete na název knihy, zjistíte i to, zda je v knihovně k dispozici nebo je právě půjčená.

Dalším vylepšením knihovny jsou nové police na knihy a časopisy, které zhotovil místní šikovný inženýr-truhlář, za což mu velice děkuji: Díky!!

NOVINKY:

časopis  ENIGMA   - záhadné události, nevysvětlitelné úkazy, paranormální jevy.... 

4.11.2009  - nový výměnný soubor 204 knih z táborské knihovny 

                                                                                                                 
204 nových knih!!! Romány, detektivky, kuchařky, cestopisy, knihy o zahradě, pohádky, dívčí románky, dobrodružné knihy pro mládež..... 
                                                                                                                  

Přijďte, určitě si vyberete !!!!

                        

           

 

aktualizováno: 26.6.2013